Co tak naprawdę pasuje Twojej figurze? Sprawdź!

2017-04-05
zdjęcia: Getty Images
Nie każdy trend przeznaczony jest do każdej figury. Drobne kobiety na przykład dobrze prezentują się w ubraniach oversize, a kobiety z krągłościami w ołówkowych spódnicach. Odpowiednie dobranie ubrań do figury ważne jest nie tylko po to, aby dobrze wyglądać, ale także, aby czuć się swobodnie i pewnie siebie, a na dodatek aby wiedzieć, które ubrania nam pasują, a które nie.

Krok 1: zmierz swoje części ciała

Aby określić Twój typ figury zmierz w centymetrach szerokość swoich ramion, piersi, talii i bioder. Może się zdarzyć tak, że Twoje wymiary nie będą pasować do jednego, konkretnego typu figury. Oznacza to, że pasują Ci ubrania z więcej niż jednej kategorii.

Typ figury numer 1: Odwrócony trójkąt

Twoje wymiary: ramiona są szersze niż klatka piersiowa i biodra Co Ci pasuje? Blezery! Obojętnie w jakim kolorze, czy taliowane czy też nie. Marynarki służą budowie Twojego ciała!

Typ figury numer 2: Prostokąt

Twoje wymiary: ramiona, klatka piersiowa i biodra są mniej więcej takiej samej szerokości, talia jest węższa. Co Ci pasuje? Spódnice z detalami jak na przykład kokardy czy guziki lub spódnice dodające objętości talii - rozkloszowane.

Typ figury numer 3: Trójkąt

Twoje wymiary: biodra są szersze niż klatka piersiowa i ramiona Co Ci pasuje? Taliowane sukienki z przylegającą górą i odstającym dołem.

Typ figury numer 4: Klepsydra

Twoje wymiary: ramiona i biodra są mniej więcej tak samo szerokie, talia jest węższa. Co Ci pasuje? Wszystko, co podkreśla talię wyglądać będzie na Tobie super! Mogą to być: taliowane sukienki, kombinezony i spodnie z wysokim stanem.

Jakim typem figury jesteś? Czy nosisz ubrania według tego, co pasuje do Twojej figury czy stawiasz na swój instynkt? Na szczęście buty są mniej wymagające niż ubrania i można wybierać do woli. A więc zapraszamy Was do naszego sklepu, gdzie znajdziecie wszystkie najnowsze trendy. Merg.plzdjęcia: Getty Images, shutterstock, Zdjęcia Google
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel