Co mówi Twoja szafa o Twoim charakterze?

2017-09-11
„Pokaż mi swoją szafę, a powiem Ci kim jesteś” - tak mówi amerykańska psycholog i autorka książki „You are what you wear” (czyli jesteś tym co nosisz) Jennifer Baumgartner. Jest to specjalistka, która zajmuje się analizą stylów ubrań ludzi. Jej wnioski? Ubrania wyrażają nasze wnętrze. Dr Baumgartner wyróżnia kilka różnych typów rodzajów. W naszym artykule dowiesz się jakim typem jesteś Ty i co Twoje zachowanie na zakupach oraz styl ubrań mówi o Tobie!

1. Szaleństwo zakupów

Jesteś prawdziwą zakupoholiczką i kochasz to uczucie, kiedy już stoisz przy kasie ze swoimi zakupami? Pełna szafa nie przeszkadza Ci w robieniu nowych zapasów? Jaka jest wada Twojego szaleństwa zakupowego? Wiele złych wyborów! W Twojej szafie z pewnością wisi wiele niepotrzebnych rzeczy, których nigdy nie założyłaś, bo kupiłaś je pod wpływem chwili. Pamiętaj jednak, że zakupy także mogą być uzależniające, ponieważ podczas nich aktywuje się w nas hormon szczęścia - dopamina. Następnym razem postaw sobie pytanie dlaczego idziesz na miasto: jesteś zestresowana albo sfrustrowana? A może NAPRAWDĘ potrzebujesz nowych ubrań?

2. Kolekcjonerka

Czy Twoja szafa jest przepełniona i masz w niej wiele rzeczy, których nie nosisz już od lat, ale nie chcesz się z nimi pożegnać? Należysz więc do kolekcjonerek! Twoje ubrania przypominają Ci o pewnych sytuacjach z życia i związane są z jakąś historią. Powinnaś wywalić stary balast, a to pomoże Ci spojrzeć w przyszłość. Główna zasada brzmi: pozbądź się rzeczy, których nie miałaś na sobie od dawna.

3. Ostrożna

W Twojej szafie dominuje czerń i odcienie szarego? Uważasz, że kolorowe ubrania nie pasują do Ciebie? Jeśli tak to należysz do grupy ludzi przezornych i ostrożnych. Nie lubisz zwracać na siebie uwagi i być w centrum zainteresowania, dlatego nosisz ubrania nierzucające się w oczy. Oczywistym jest, że czarny to kolor elegancki i modny, ale powinnaś dodać swojej garderobie odrobinę energii i świeżości.


4. Zasłaniająca się

Twoja szafa pełna jest szerokich, bezkształtnych ubrań, które nie podkreślają figury? W takim razie należysz do grupy osób zasłaniających się. Chcesz ukryć swoje ciało ubraniami, ponieważ nie czujesz się w nim komfortowo. Pamiętaj, że kilka kilogramów więcej to nie powód, aby od razu zasłaniać swoje kształty. Dla kobiety w każdym wieku i rozmiarze dostępne są nowoczesne trendy dopasowane do figury. Z odpowiednimi krojami można zakryć swoje niedoskonałości i podkreślić swoje atuty.

5. Ekspresja

Kolorowo, jaskrawo, krzycząco. Wystarczy jedno spojrzenie na Twoją szafę i od razu wiadomo, że lubisz rzucać się w oczy! Zauważyć tam można dużo sukienek, spódnic i seksowne bluzki. Jesteś kobietą pewną siebie i błyszczysz w towarzystwie. Ubrania te mają pokazać całemu światu, że u Ciebie wszystko w porządku, chociaż często wcale tak nie jest. Radzimy: postaw na swoje uczucia! Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś codziennie była w dobrym humorze. Szczerość (przed sobą samą także) dobrze Ci zrobi i w końcu pokażesz światu jaka jesteś naprawdę.

6. Praktyczna

Jeansy, t-shirty i tenisówki: zawartość Twojej szafy jest prosta i wygodna. Nie masz zbyt dużo czasu, aby analizować to, w co się codziennie ubierasz. Jako mama masz prawdziwą pracę na cały etat. Twój cały dzień jest zaplanowany do ostatniego detalu - naprawdę nie ma czasu na rozmyślanie każdego outfitu. Moda nie odgrywa w Twoim życiu zbyt wielkiej roli. Rada: postaw czasami na jakiś kobiecy element garderoby, aby poczuć się pewniej siebie i mieć więcej siły na cały ciężki dzień.


Do którego typu kobiet się zaliczacie? A może widzicie siebie w każdym typie? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wynikami! Oczywiście zapraszamy także na zakupy do naszego sklepu merg.plzdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel