Buty na szpilkach - dlaczego kobiety tak je kochają

2016-02-17

Kiedy mówimy o butach będących esencją kobiecości, chyba każdy wyobraża sobie ich inaczej, ale wszyscy wyobrażają je sobie jako szpilki. Choć trzeba uczciwie przyznać, że nie są to najwygodniejsze buty na świecie, codziennie wybierają je miliony modnych pań, które z pomocą tych butów na szpilce pragną uzupełnić wybraną przez siebie kreację, uwypuklić zalety swojej figury, natomiast delikatne mankamenty zamaskować. Mówi się, że nie ma kobiety, która wśród swoich butów nie posiadałaby przynajmniej jednej pary szpilek, a większość ma ich nawet więcej, ponieważ szpilki to nie jeden rodzaj butów. Na szpilkach można mieć tak różniące się od się rodzaje obuwia, jak kozaki, czy też czółenka, można zatem powiedzieć, że dla każdego znajdzie się coś miłego, ponieważ oczywiście kobiety mają różne potrzeby i różne gusta.

Urosnąć o kilka centymetrów w jednej chwili

Niezwykłość damskich butów na szpilkach wynika nie tylko z tego, jak wyglądają, a potrafią być niezwykle pięknie, ale również z tego, w jak niezwykły sposób są w stanie modelować zarówno nogi, jak i całą figurę. Oczywiście podobne efekty dają buty na obcasach, szczególnie tych wysokich, jednak trzeba uczciwie przyznać, dzięki smukłości szpilek, efekt który pojawia się u noszącej je kobiety jest niezrównany. Po założeniu takich butów podstawowy efekt to dodanie kilku, lub nawet kilkunastu centymetrów wzrostu, jednak nie mniej spektakularne są zmiany w sylwetce, która w ten sposób nabiera lekkości, łydki wysmuklają się, przez co osoba nosząca szpilki wygląda jakby była o wiele szczuplejsza, niż jest w rzeczywistości. Jest to efekt podwójny, ponieważ szpilki jednocześnie podnoszą sylwetkę dodając kilka centymetrów. Nie jest przy tym żadną wiedzą tajemną, że jeśli do tego rodzaju obuwia założy się odpowiedni strój, czy będzie to dwuczęściowy kostium, czy też sukienka, można dodatkowo wymodelować sylwetkę w sposób, jakiego nie jest w stanie zaoferować żadne inne połączenie ubrania oraz butów.

Te niezaprzeczalne zalety szpilek powodują z kolei, że modne panie są w stanie za wymarzoną parę zapłacić nawet bardzo wysoką kwotę, szczególnie biorąc pod uwagę, że obuwie od najbardziej znanych firm, wykonane w profesjonalny sposób z najwyższej jakości materiałów naturalnych potrafi być drogie. Na szczęście alternatywą dla takich kosztownych zakupów są szpilki produkowane przez firmy mniej znane i po prostu tańsze, nierzadko jakością nie ustępują one w ogóle produktom markowym, a zdarza się nawet, że noszące je panie cenią takie buty wyżej, niż ich droższą konkurencję. Chcąc zapłacić za szpilki jeszcze mniej wystarczy zrezygnować z tych wykonanych z gatunkowej skóry licowej, która jest materiałem pięknym, lecz niezwykle kosztownym, na rzecz skóry ekologicznej, materiału nieporównywalnie tańszego, który pomimo tego często jest nie do odróżnienia od tego naturalnego, a noszenie takiego obuwia jest tak samo wygodne jak noszenie butów ze skóry zwierzęcej. Odpowiednio dbając o szpilki z jednego i drugiego materiału, czyszcząc je i pastując, możemy być pewni, że będą one nam służyły przez bardzo długi czas.

Największy wybór? Tylko w internecie

Ponieważ bez trudu znaleźć można setki najróżniejszych rodzajów damskich butów na szpilkach, jest niezmiernie ważne, aby szukając pary, czy kilku par dla siebie, móc z jednej strony poświęcić odpowiednio dużo czasu na przeglądanie oferty, z drugiej zaś, wybrać taki sklep, w który asortyment będzie możliwie największy. W ten drugiej konkurencji sklepy tradycyjne od dawna przegrywają z internetowymi, w których na dodatek często znaleźć można niezwykle atrakcyjne ceny, rabaty i różnego rodzaju promocje, dlatego nowych szpilek najlepiej jest szukać przed ekranem własnego komputera, z kubkiem gorącej kawy albo herbaty, na spokojnie i bez pośpiechu. Wtedy bowiem można podjąć najwłaściwszą decyzję i wybrać dla siebie takie buty, które spełnią nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania pod każdym względem.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2016
pixel