Buty do biegania

2016-05-18

Sezon wiosenny w pełni, a lato tuż, tuż ? zbliża się do nas wielkimi krokami. Dlatego też warto zadbać o zdrowie i dobrą, smukłą sylwetkę. Z racji tego, że pogoda coraz częściej rozpieszcza nas pogodnym słońcem warto postawić na bieganie ? dzięki temu ćwiczeniu bardzo dobrze dotleniamy organizm oraz angażujemy do pracy wszystkie mięśnie, wiadomo również, że codzienna dawka ćwiczeń podnosi poziom endorfin, a co za tym idzie, jesteśmy po prostu szczęśliwi. Jednakże aby zabrać się za bieganie powinniśmy nie tylko podjąć taką decyzję oraz mieć motywację ? istotne jest również to, co mamy na nogach. Dobór odpowiedniego obuwia bardzo silnie oddziałuje nie tylko na komfort ćwiczeń, lecz również na nasze zdrowie! Dlatego też, podstawowym pytaniem początkującego biegacza jest pytanie: ?W jakich butach powinienem biegać?? ? specjalnie dla Was zdradzimy kilka sekretów. Zapraszamy do lektury!

Podstawą jest uświadomienie sobie, że różnorodne ?wspaniałe technologie? oraz ?niezwykłe, kosmiczne materiały?, jakie często możemy zauważyć w opisach obuwia sportowego, to w większości jeden wielki mit i nic więcej jak chwyt marketingowy. Nie zawsze niezwykle wysoka cena równa się bardzo dobrej jakości.

Obuwie sportowe powinniśmy dobierać w zależności od posiadanego rodzaju podbicia. Każdy z nas posiada indywidualną, naturalną budowę stopy, dlatego też powinniśmy skupiać się na tym, by budowa buta stabilizowała, podtrzymywała i amortyzowała. Polecamy podeszwy z tworzywa sztucznego, elastyczne i jednocześnie neutralizujące wstrząsy ? dzięki temu, mięśnie nawet niewprawionego biegacza nie zostaną za mocno obciążone. Ponadto, powinno się pamiętać o odpowiednim rozmiarze ? obuwie sportowe nie może w żaden sposób uciskać stopy, dlatego też warto jest wypróbować buty nawet o rozmiar większe, gdyż stopa podczas biegu bardzo dużo pracuje i zmienia swoje położenie. W związku z tym należy wybierać modele sznurowane ? dzięki temu rodzaju zapięcia mamy możliwość dokładnej i dużo pewniejszej regulacji niż w przypadku butów zapinanych na rzepy. W stabilizacji stopy podczas ćwiczeń istotną rolę odgrywa również zapiętek ? powinien być zabudowany oraz usztywniony, dzięki czemu ryzyko kontuzji spada do minimum. Niezwykle istotną kwestią, jeżeli nie priorytetową, jest tworzywo z jakiego zostało wykonane obuwie ? zdecydowanie odradzamy niskiej jakości skóry ekologiczne, które nie przepuszczają powietrza oraz męczą stopę. Warto zdecydować się na skórę naturalną ? jest to niezwykle trwały materiał, któremu nie straszne ani słońce, ani deszcz, a co za tym idzie, nie musimy obawiać się szybkiego zniszczenia butów. Dodatkowym atutem jest również fakt, ze skóra naturalna ?oddycha?, dzięki temu stopa nie poci się i pracuje prawidłowo.

Obecnie, decydując się na zakup obuwia sportowego nie musimy skupiać się jedynie na funkcjonalności ? prezentowane przez nasz sklep modele nie tylko sprostają wymaganiom zawodowego biegacza, lecz również zadowolą każdy zmysł estetyczny. Różne warianty kolorystyczne, modne przeszycia i połączenia materiałów sprawiają, że buty do biegania stały się nie tylko narzędziem pozwalającym zadbać o zdrowie i smukłą sylwetkę, lecz również są ciekawym dopełnieniem treningowych stylizacji.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel