Boso w tenisówkach - 5 rad przeciwko potliwości stóp

2016-08-01
Nosisz w lecie swoje ulubione tenisówki bez skarpetek? Niestety stopy w tenisówkach po pewnym czasie zaczynają się pocić i to powoduje problem. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje trampki śmierdziały- mamy dla Was 5 pomocnych wskazówek. Dzięki nim będziecie mogły czuć się dobrze boso w butach.

1. Wkładki do butów

W prawie każdej drogerii znajdziesz wkładki do butów. One ?wsysają? pot z naszych stóp i sprawiają, że bakterie, które znajdują się w pocie nie pozostają w bucie. Wkładki butów powinny być od czasu do czasu wymieniane.
wkładki do butów

2. Umycie stóp

Brzmi banalnie, ale pomaga. Kiedy w lecie siedzisz cały dzień w gorącym biurze pomożesz swoim stopom, kiedy po powrocie potrzymasz je krótko w misce z wodą. W taki sposób możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i ochłodzić nasze stopy
mycie stóp

3. Dezodorant

W drogerii lub aptece znajdują się duże ilości produktów, które pomagają ochronić stopy przed zgrzaniem się. Najlepsze są zimne antyperspiranty w sprayu lub w kulce. Kremowe konsystencje nie są dobrym pomysłem, gdyż nie wchłaniają się szybko.
dezodorant do stóp

4. Wybór butów

Najlepiej wybierać buty z takich materiałów jak: len, bawełna i oddychających materiałów.

5. Dbanie o buty

Nie tylko stopy powinny być zadbane. Także buty powinny zachować czystość. W sprzedaży istnieje wiele specjalnych dezodorantów do stóp. Tenisówki są też butami, które należy prać w niskiej temperaturze.

Dzięki naszym wskazówkom będziecie mogły pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Zapraszamy więc do zakupów tenisówek ( i nie tylko) na merg.pl :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel