Baleriny - masz swoją parę?

2016-07-06
Balerinki są idealnymi butami na wiele okazji: spacer, zakupy z najlepszą przyjaciółką czy nocną potańcówkę. Balerinki cechuje przede wszystkim niesamowita wygoda noszenia oraz ponadczasowy szyk. Jest to rodzaj obuwia, który można łączyć zarówno z kreacjami codziennymi, swobodnymi jak i z kreacjami eleganckimi, wieczorowymi.

Trochę historii

Historia balerinek sięga już lat 50. XX wieku i zaczęła się od Audrey Hepburn. Gwiazda światowego kina od dziecka marzyła, aby zostać baletnicą. Po tym jak zrezygnowała ze szkoły baletowej zajęła się aktorstwem. Opierając się na swoim dziecięcym marzeniu zleciła, aby podczas kręcenia filmu '' Sabrina'' projektant Salvatore Ferragamo zaprojektował dla niej baleriny. W związku z tym, że Audrey była ikoną stylu każda kobieta chciała ją naśladować i mieć takie same buty jak ona.

Audrey Hepburn w balerinkach

Gwiazdy w balerinkach

Kolejną osobą, która na nowo odkryła baleriny była modelka Kate Moss. Zestawiała je podobnie jak Audrey, zazwyczaj z jeansami typu rurki. Mieszanka stylu z lat 50. i 80. znalazła także wiele fanek na całym świecie.

Kate Moss w balerinkach

Baleriny są idealnym wyborem do spodni, spódnicy czy sukienki. W tym sezonie do wyboru jest wiele wariantów kolorów jak i modeli. Możemy dobierać je w zależności od naszego nastroju czy samopoczucia. Dlatego warto byłoby mieć w swojej szafie kilka par. Zapraszamy więc do zakupów na merg.pl!:)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel