80/20 - reguła modowa według, której żyje wiele osób!

2017-04-12
Każda kobieta spotyka się od czasu do czasu z frustracją, gdy otwiera szafę i stwierdza, że musi pójść na zakupy. Wiele nowych rzeczy, na które się decydujemy musi być długotrwałe i wieloletnie.

Niestety często bywa tak, że niedługo potem spotyka nas to samo uczucie co na początku, bo moda zmienia się z tygodnia na tydzień i większość niedawno kupionych rzeczy okazuje się passé. Jak temu zaradzić? Mamy na to sposób! Plan budżetowy to podstawa prawidłowych zakupów. Stylowe kobiety dokładnie planują co i jak kupią. Żyją według reguły 80/20.

Reguła 80/20 to mądrzejszy plan szafy, według którego kobiety kupują. 80% miesięcznego budżetu na ubrania inwestują w długotrwałe ubrania. Są to rzeczy Basic, które można wielorako zestawić, mogą to być: biały t-shirt, klasyczne jeansy czy koszulka z długim rękawem. Do tej kategorii zaliczają się także wysokojakościowe ubrania jak kaszmirowy sweter, który można nosić latami czy klasyk - mała czarna.

Pozostałe 20% możemy wydać według naszego nastroju na chwilowo obecne trendy, wyprzedaże czy zakupy pod wpływem impulsu. W każdej z tych kategorii znajdzie się na pewno rzecz, którą będziemy nosić tylko przez jeden sezon.

Zalety reguły 80/20:

- nasza szafa jest mądrze zagospodarowana - 80% rzeczy typu Basic i 20% trendów obecnie panujących
- oszczędzamy pieniądze, bo nie wydajemy ich na niepotrzebne rzeczy
- mamy kontrolę nad tym, co kupujemy i są to rzeczy, które pozytywnie wpływają na nasz własny styl i garderobę

Słyszałyście już kiedyś o tej modowej regule? My musimy się przyznać, że wcześniej o niej nie mieliśmy pojęcia, ale jest naszym zdaniem trafiona w punkt! A Wy, co sądzicie o zasadzie 80/20? Jeśli Wy także jesteście jej zwolenniczkami to zapraszamy Was do naszego sklepu, gdzie znajdziecie wiele klasycznych butów i torebek w stylu basic, które idealnie będą się nadawać na długie lata i wiele okazji. Merg.pl

https://www.merg.pl/search.php?text=&menu_alt%5B1_1%5D=100&traits_alt%5B1331160663%5D=1331160680
https://www.merg.pl/pol_m_Torebki-645.html


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel