7 porad jak wybrać wygodne buty na obcasie

2016-07-05
Kobiety kochają szpilki. Według wielu osób są to najseksowniejsze buty świata i można nazwać je atrybutem kobiecości. Oto 7 wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie butów na wysokim obcasie:

1. Rozsądne / przemyślane zakupy

Pokusa może być wielka, ale przy zakupach butów nie powinniśmy jej ulegać. Najlepszą porą na tego typu zakupy jest popołudnie lub wieczór. Stopy są wtedy w idealnej kondycji, więc nie ma problemu z kupnem za małego lub za ciasnego obuwia. Jeśli już zdarzy Ci się kupić zbyt małe buty to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika jak sobie z tym poradzić: JAK ROZCIĄGNĄĆ, ROZBIĆ BUTY? jak rozciągnąć rozbić buty

2. Wybieraj lekkie obuwie

Przy wyborze butów na wysokim obcasie powinniśmy unikać ciężkich podeszew z drewna i innych masywnych materiałów, ale gustowne koturny to przecież kwintesencja kobiecości!

https://www.merg.pl/search.php?text=koturn

3. ABC Obcasa

Jeśli chodzi o obcas trzeba uważać na to, w którym miejscu jest on umiejscowiony. Nie powinien on znajdować się na końcu buta, lecz na środku. Aktualnie najbardziej stabilne są modne buty na obcasie słupkowym. Podczas dnia powszedniego w pracy lepiej zrezygnować z bardzo wysokich obcasów, lepiej wtedy wybrać buty, których obcas ma około 8 cm.

https://www.merg.pl/search.php?text=s%C5%82up

4. Szpilki typu lace up

Z zasady but nie powinien leżeć na stopie zbyt luźno. Ważnym elementem przy butach na wysokim obcasie są paski, dzięki którym chód jest stabilniejszy. Takie paski są zarówno w butach odkrytych i zakrytych. Im wyżej sięga pasek, tym lepiej but leży na nodze.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Czolenka-193.html

5. Wkładki do buta

Podczas zakupu butów na wysokim obcasie można wesprzeć się różnymi wkładkami, aby chodzenie w nich było przyjemniejsze. Mogą być to żelowe wkładki lub żelowe zapiętki. Ochraniają one stopy, a także zapewniają im komfort.

6. Odpowiedni sposób chodzenia

Zasada jest jedna: Im wyższy obcas, tym krótsze kroki. Jest to całkiem normalne, że w butach na wysokim obcasie nie stawiamy tak dużych kroków jak w butach na niskim obcasie. Trzeba dopasować swój chód do obuwia, jakie mamy na nogach. Jeśli planujemy dłuższe wyjście w nowych butach na wysokim obcasie najpierw warto w domu spokojnie w nich pochodzić i poćwiczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chodzenia na wysokich obcasach to gorąco zachęcamy do naszego poradnika: JAK ŁADNIE CHODZIĆ NA OBCASACH?

JAK ŁADNIE CHODZIĆ NA OBCASACH?

7. Urozmaicaj obuwie!

Najlepszym sposobem na to, aby nasze nogi nie były przeciążone jest częste zmienianie obuwia, które nosimy. Codziennie powinniśmy nosić inny model buta. Stopa może wtedy spokojnie oddychać. Jest to też wspaniały argument, aby kupować kolejne pary butów! Zapraszamy więc do zakupów w merg.pl !:-)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel