6 rzeczy, których nie wiedziałaś o torebkach!

2016-08-26

1. Torebka jest czymś więcej niż tylko torebką

Torebka wysyła sygnały. Wielkość, marka, fason - to wszystko mówi nam wiele o właścicielce. Jest solidna i praktyczna? Czy rzucająca się w oczy i droga? Czy właścicielka torebki należy do grona osób wiedzących co jest na topie czy jej torebka jest sprzed dwóch sezonów? Julia Werner i Dennis Braatz napisali książkę ?Z miłości do torebek? (For the Love of Bags), dzięki której można rozszyfrować sygnały jakie wysyła nam torebka.

2. Pierwszą torebką była torebka bagietka (baguette bag)

Lepiej brzmiąca nazwa to ? FENDI Baguette? (FENDI to włoski dom mody). Swoją nazwę zawdzięcza wąskiemu, prostokątnemu kształtowi. Torebka ma krótkie uszy, co prowadzi do tego, że nosimy tą trebkę pod ramieniem - zupełnie jak bagietkę. Swój sukces osiągnęła dzięki Sarah Jessica Parker znanej także jako Carrie Bradshaw. W trzecim sezonie ?Seksu w wielkim mieście? Carrie i jej torebka bagietka były nierozłączne.

3. Dior uczcił księżnę Dianę torebką

Wiele torebek ma nazwę po swojej znanej fance. ?Jackie bag? nazwana jest na cześć Jackie Kennedy, ?Kelly bag? marki Herm?s od Grace Kelly. Ale czy wiecie, że mała torebka w kształcie walizki o nazwie ?Lady Dior? była nieznana dopóki księżna Diana się do niej nie przyznała?

4. Bestseller torebek Chanela to model 2.55

Model ten powstał w lutym 1955 roku. Rzekomo powodem do stworzenia tej torebki był fakt, iż Coco Chanel miała dość tego, że przez noszenie swojej torebki (wówczas jeszcze bez paska) nie ma wolnych rąk.

5. Najbardziej modne modele torebek zaprojektowała Phoebe Philo

Projektantka ta stworzyła torebkę ?Paddington? dla Chloé i stoi za sukcesem torebki w kształcie trapezu, która jest najmodniejsza w ostatnich latach. Wszystkie torebki zaprojektowane przez Phoebe Philo szybko mają status wyprzedane.

6. Modele torebek i sposoby ich noszenia zmieniają się błyskawicznie

Krótkie uszy, długi pasek, noszona z przodu lub luźno rzucona przez ramię - modele torebek i sposoby ich noszenia zmieniają się szybciej niż większość trendów. Jaka modna na noszenie torebki będzie następna? Tego nie wiemy!

Czy wiedziałyście o którejś z tych 6 rzeczy czy te informacje są dla Was nowością? Po przeczytaniu artykułu zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i do zakupów na merg.pl :)

z miłości do torebek


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel