5 problemów ze stopami - jak sobie z nimi radzić

2016-07-31
Lato - czas dla sandałów. Gdyby nie ciągłe problemy ze stopami: wrastający paznokieć, odciski i zrogowaciały naskórek. Ale bez obaw! Nie jesteście same z tym problemem i możecie temu zapobiec.

1. Haluksy

Osoby, które mają tą przypadłość mają duży problem z doborem butów. Haluksy są dziedziczone genetycznie, ale mogą też powstać, jeśli przez dłuższy okres czasu nosimy za ciasne lub za wysokie buty. Co można z tym zrobić? Przede wszystkim powinno się uważać, żeby buty, które kupujemy nie były za ciasne. Jeżeli mamy już haluksy to jedynym wyjściem może być tylko operacja.

2. Kurzajki

Kurzajki mogą występować we wszystkich formach i wielkościach i na pierwszy rzut oka nie są niebezpieczne. Powstają poprzez wirusa, którego łapie się przede wszystkim w ciepłych i wilgotnych miejscach. Najbardziej niebezpiecznym miejscem jest basen. Kurzajki nie bolą, ale nie wyglądają atrakcyjnie. Istnieje wiele technik, aby pozbyć się kurzajek. Mogą to być różne nalewki lub oblodzenie.

3. Wrastający paznokieć

Paznokieć wrasta, kiedy jest zbyt krótko obcięty albo but powoduje odciski. Wrastający paznokieć może naprawdę sprawiać ból. Zaognienie się rany może stać się niebezpieczne i prowadzić do zakażenia krwi. Aby temu zapobiec powinniśmy obserwować czy paznokieć sam się goi, jeśli nie trzeba udać się do lekarza.

4. Nieprzyjemnie pachnące stopy

Twoje stopy pocą się i pachną nieprzyjemnie? To nie jest wprawdzie optyczny problem , ale może wytrącić nas z równowagi. Warto zrezygnować z butów z syntetycznych materiałów. Wszystko co jest oddychające zmniejsza problem. Poza tym można kupić puder do stóp lub dezodorant, które zadbają o to, aby stopy przyjemniej pachniały. Jeśli problem jest naprawdę poważny istnieje możliwość laserowego usunięcia gruczołów potowych.

5. Pęcherze

Każdego lata ta sama sytuacja: Pierwszy dzień w nowych balerinach powoduje pęcherze na wszystkich możliwych miejscach na stopie. Często pękają i krwawią sprawiając ból. Zdarza się, że na stopach pozostają rany, które nie wyglądają ładnie. Jeśli nakładacie nowe buty po raz pierwszy zawsze w torebce powinnyście mieć awaryjny plaster przeciwko pęcherzom.

Na pewno każda z Was zmagała się kiedyś z którymś z tych problemów, teraz już wiecie jak sobie z tym poradzić! Najlepszym sposobem dbania o stopy jest kupowanie dobrego i wygodnego obuwia, które znajdziecie na merg.pl :)

 

 zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel