5 błędów, które popełnia każda kobieta podczas malowania paznokci

2016-08-01
Paznokcie - zawsze powinny być zrobione na tip top. Ale czy każda z nas ma tyle pieniędzy, aby pójść do kosmetyczki na pedicure? Niestety, nie. Przedstawimy Wam 5 błędów, które każda kobieta popełnia podczas malowania paznokci. Dzięki temu artykułowi będziecie mogły ich uniknąć.

1. Czas

Masz dziś ważne wyjście i chcesz szybko pomalować paznokcie? To właściwie nigdy nie wygląda dobrze. Aby uzyskać ładny efekt potrzebujemy czasu. Każda warstwa lakieru powinna spokojnie wyschnąć. Najlepiej malować paznokcie wieczorem np. przed telewizorem i wystarczająco wcześnie zanim pójdziemy spać.

2. Radełko do skórek i olej

Na początku zawsze powinnaś użyć radełka do skórek, aby je usunąć. Jeśli już to zrobisz potem trzeba użyć olejku. Radełko jest używane konkretnie tylko na łożysku paznokcia, a olej dociera do całego paznokcia.

3. Potrzebujesz nie tylko top coatu, ale także bazę do paznokci

Aby lakier jak najdłużej trzymał się na paznokciach, powinnaś używać nie tylko top coatu, lecz także bazę. Kosmetyki te sprawiają, że lakier jest nie tylko dłużej trwały, lecz także chronią paznokcie przed przebarwieniami.

4. Malujesz nie tylko paznokcie, ale także skórę

Każda z Nas stara się malować paznokcie dokładnie i nie wychodzić na skórę, ale jest to praktycznie niemożliwe. Warto zostawić nieduży odstęp między skórą, a paznokciem, ale taki, aby nie rzucał się zbytnio w oczy.

5. Bierzesz za dużo lakieru do paznokci na raz

Krycie lakieru nie jest zbyt wystarczające? Następnie próbujesz wyrównać to kolejną warstwą lakieru? Zawsze dwie warstwy wystarczą i paznokcie wyglądają perfekcyjnie!

zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel