3 sposoby naturalnego pedicure’u, który nie trwa dłużej niż 2 minuty

2016-07-29

Robienie pedicure jest przeważnie irytujące. Ciągłe szorowanie pumeksem nie będzie już konieczne dzięki tym trzem trikom.

Kiedy przychodzi lato oczywistą sprawą jest, że nasze zakryte buty zamieniamy na odkryte. Naturalnie jest to powód do radości, ale nie dla każdej kobiety, która uważa pedicure za uciążliwy.

Kto nie ma ochoty lub pieniędzy wydawać mnóstwa pieniędzy na pedicure w SPA albo chce skończyć z ciągłym szorowaniem stóp powinien zastosować się do 3 łatwych wskazówek jak dbać o stopy.

1. Własnoręcznie robiony peeling 

Czego potrzebujesz?

Gruboziarnista sól morska, miód, herbata miętowaWszystkie składniki mieszamy z oliwą z oliwek, aż powstanie peeling o konsystencji lepkiej i kleistej. Dzięki ziarenkom soli stopy będą pięknie wypielęgnowane, a liście herbaty miętowej odświeżą je. Możesz zapakować także peeling do słoika i zabrać go ze sobą pod prysznic i bezpośrednio złuszczać stopy, ale uwaga: przez oliwę z oliwek istnieje ryzyko poślizgnięcia się.

2. Trik z ręcznikiem 

Znasz to uczucie, kiedy ręcznik po kąpieli jest naprawdę sztywny? Weź taki twardy ręcznik , po tym jak chwilę namoczysz nogi i złuszczaj naskórek na swoich stopach. Poprzez tarcie stopy staną się ponownie miękkie.

3. Odpowiednie produkty 

Jest naprawdę dużo świetnych produktów, dzięki którym możemy wykonać łatwo i szybko pedicure. Złuszczające peelingi, maski do stóp tradycyjne lub te w postaci skarpetek. Dzięki tym produktom pedicure jest zagwarantowany i już nie taki nerwowy jak wcześniej!

A czy Wy macie jakieś naturalne sposoby na szybki pedicure? Podzielcie się nimi w komentarzach :) ! 

zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel