3 sposoby jak dbać o skórzane torebki

2016-07-25
3 sposoby jak dbać o skórzane torebki
Torebka jest ulubionym akcesorium każdej kobiety. Jest naszą ?osobą towarzyszącą? podczas każdego wyjścia. Liczne rzeczy jak portmonetka, okulary, klucze itd. znajdują tutaj swoje miejsce. Wiele kobiet nie może sobie wyobrazić wyjścia z domu bez niej, dlatego też torebka zasługuje na prawidłową pielęgnację.

Poniżej znajdziecie 3 praktyczne, sprawdzone i pewne sposoby aby Wasze skórzane torebki zachowywały swój perfekcyjny wygląd jak najdłużej

Rada 1: Impregnować skórzane torebki

Skóra jest wprawdzie wytrzymała, ale z czasem może stać się popękana. Aby torba pozostała przez długi czas piękna trzeba o nią zadbać. Istnieje wiele różnych produktów do pielęgnacji skórzanych torebek jak na przykład spraye do impregnacji. Jeśli Wasza torebka nie jest jeszcze zaimpregnowana, powinniście ją spryskać sprayem, żeby torebka była mniej podatna na brud. Dodatkowo torebka jest ochroniona przed wilgocią.

Rada 2: Chronić skórę przed wysuszeniem i wyblaknięciem

Skóra gładka: Torebki z gładkiej skóry powinniśmy traktować specjalnym kremem lub mleczkiem pielęgnującym, aby ochronić torebkę przed wysuszeniem i wyblaknięciem. Krem nałożyć miękkim ręcznikiem na torebkę. Dzięki regularnemu stosowaniu takiej metody będziemy mogły dłużej cieszyć się piękną torebką. Nie trzeba kupować drogich produktów, można użyć jeszcze wazelinę lub olej rzepakowy.

Chropowata/ szorstka skóra: Także tą skórę powinnyśmy koniecznie impregnować, ponieważ to ją chroni i czyni odporną na brud. Ważne jest, że torebki z tej skóry nie wolno nigdy czyścić wodą. Jeżeli zauważymy plamę na torebce, możemy spróbować wyczyścić ją skórzaną szczotką lub welurową gąbką.

Skóra lakierowana: Skóra lakierowana jest skórą, która z natury jest odporna na brud. Wystarczy jeśli raz na jakiś czas przetrzemy torebkę mokrą szmatką. Nie powinno używać się produktów zawierających olej i tłuszcz.

Rada 3: Przechowywać prawidłowo skórzane torebki 

Podczas gdy nie używamy torebki bardzo ważne jest, aby prawidłowo ją przechowywać. To przyczynia się do tego, że skóra pozostaje ciągle piękna i elastyczna/ giętka. Torebki powinno przechowywać się w miejscu, gdzie możemy ochronić je przed promieniowaniem UV i dużymi upałami. Jeśli nasza torebka jest wilgotna, najlepiej włożyć do środka zgnieciony papier z gazet i pozostawić do wyschnięcia- nigdy nie powinna leżeć na słońcu. 

Gdy już wiecie jak o nie zadbać, zapraszamy do zakupów na merg.pl gdzie tanie torebki skórzane znajdziecie w wielu modnych fasonach i kolorach.

Zobacz najpopularniejsze skórzane torebki z merg.pl:

https://www.merg.pl/pol_m_Torebki-Akcesoria-damskie_Skorzane-Torebki-869.html

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel